Bugungi kunda yashayotgan ekotizimimiz sezilarli darajada o‘zgarmoqda. If-loslanish, noto‘g‘ri ovqatlanish, stress va zamonaviy hayot tarzi sezgir teri yoki allergiyaga ega odamlar sonining ortishiga olib keldi.
Jahon sog‘liqni saqlash tashkiloti (WHO) ma’lumotiga ko‘ra, kelajakda dunyo aholisi 50% allergiya bilan duch keladi, va aksariyat odamlar sezgir teriga ega bo‘ladi.
Bunday vaziyatga holistik yondashuv — yallig‘lanishga qarshi ta’sirga ega oziq-ovqatlar (sabzavotlar va mevalar) iste’mol qilish, antioksidant vitaminlar va qo‘shimchalarni qabul qilish va shuningdek, yallig‘lanishga qarshi faol ingredientlarga ega kosmetik mahsulotlardan foydalanishni o‘z ichiga oladi. Shu samarali antioksidant, yallig‘lanishga qarshi va terini tinchlantiruvchi kosmetik ingredientlardan biri — termal suv.
Har bir mineral yoki termo-mineral suv noyobdir, chunki minerallar va iz elementlar tarkibi har bir buloqda farq qiladi.
Ivatherm mahsulotlarida ishlatiladigan Herculane termo-solyali suv teri uchun muhim minerallar va iz elementlarga boy — magniy, kaltsiy, mis, rux, temir, marganets va selen — va uning terini tinchlantiruvchi ta’siri bilan tanilgan.
Bundan tashqari, uning yallig‘lanishga qarshi xususiyatlari yaqinda Prof. Dr. Călin Giurcăneanu, Ruminiya Dermatologiya Jamiyati Prezidenti tomonidan o'tkazilgan klinik tadqiqotda tasdiqlandi. Tadqiqot natijalariga ko‘ra, dermatologik protseduradan so‘ng suv qo‘llanilganda, qizarish, shishish va teri harorati kamaygan.
Tibbiy nazorat ostidagi bemorlar termal suv spreyi qo‘llanilgandan so‘ng darhol achish, yonish va og‘riq hisining kamayganini bildirgan.
Herculane termal suv spreyi kundalik teri parvarishi uchun, makiyajni olib tashlagan zahoti tavsiya etiladi. Termal suv yuzga taxminan 15 sm masofadan seping, 1–2 daqiqa ta’sir etsin, keyin esa yumshoq sochiq yoki qog‘oz bilan artib oling.

Сила воды – Почему стоит использовать термальную воду Геркулане в ежедневном уходе за кожей?
Экосистема, в которой мы живём, сегодня значительно меняется. Загрязнение, питание, стресс и современный образ жизни привели к увеличению числа людей с чувствительной кожей или аллергиями.
Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ) сообщает, что в ближайшие годы 50% населения мира столкнется с аллергией, и большинство людей будут иметь чувствительную кожу.
Комплексный подход к этой ситуации включает: потребление продуктов с противовоспалительными свойствами, таких как овощи и фрукты, приём антиоксидантных витаминов и пищевых добавок, а также использование косметических продуктов с противовоспалительными активными ингредиентами. Одним из таких высокоэффективных антиоксидантных, успокаивающих и противовоспалительных активов является термальная вода.
Каждая минеральная или термо-минеральная вода уникальна, потому что состав минералов и микроэлементов отличается от источника к источнику.
Термо-соляной источник Геркулане, используемый в продуктах Ivatherm, содержит значительную концентрацию минералов и микроэлементов, необходимых для кожи — магний, кальций, медь, цинк, железо, марганец и селен — и известен своим успокаивающим эффектом.
Кроме того, его противовоспалительные свойства были недавно подтверждены клиническим исследованием под руководством проф. д-ра Кэлина Джурканяну, президента Румынского общества дерматологов. Результаты показали снижение покраснения, отёка и температуры кожи при применении воды сразу после дерматологической процедуры.
Пациенты под медицинским наблюдением отметили снижение жжения, покалывания и боли сразу после применения спрея с термальной водой.
Спрей с термальной водой Геркулане рекомендуется использовать в ежедневном уходе за кожей сразу после снятия макияжа. Воду следует распылять на лицо с расстояния около 15 см, оставить на 1–2 минуты, затем аккуратно промокнуть салфеткой.